شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار (/showthread.php?tid=528)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - samani - 2020-08-18 06:50 PM

(2020-08-18 02:10 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (256) درود بر همه دوستان . آقا رضا " اولا که فصل هنوز فصلی نیست که پرنده بزنی . حالا چه برسه به 2ماه قبل به اینور . البته من این رو به حساب سن کم و بی تجربگی شما میذارم اما اون گنجشک که شما میزنی یا جوجه داره و یا تخم . فرقی هم نر و ماده اش نداره . چون پرنده ها بصورت جفت عمل میکنن . شما چه نر رو بزنی و چه ماده فرقی نمیکنه . شما عملا به چندتا جوجه یا تخم ( جان ) با هر شلیکتون صدمه زدین . اگر جوجه داشته باشه " جوجه های اون گنجشک از گرسنگی و به تدریج و با عذاب میمیرن و مسئولش شما هستی . و بدتر اینکه بخاطر دیگران مرتکب گناهی به این بزرگی بشید . در مورد گناه و خدا هم دیگه با خود خدا و وجدان خودتون که میبخشه یا نه . اما دیگه اینکار رو نکن که عواقبش رو خدای نکرده یا امروز و یا در آینده میبینی و بعد ناجور میشه . حتی شاید خودت هم ندونی از کجا بلا اومد اما بیاد بد میاد ... بهرحال دوست عزیز شکار فصل و اصول و مرام داره . سعی کن افراط و بی مرامی نکنی ... حق نگهدار اساتید انجمن ...Khansariha (8)Khansariha (256)

با سلام
بله حق با شماست و این دوستمون دچار هیجانات جوانی هستند و شاید اموزش درستی هم تو کشور نیست و البته موقعی که شکار و شکارچی رو از ابتدا دارن نفی میکنند و تبلیغات منفی و...ضد شکارچی انقدر زیاد هست که دیگه ادم گاها نمیتونه جایی عنوان کنه که شکارچی هست یا علاقمند به شکار قانومند.
راستش نقد بزرگی به عزیزانی دارم که دارند خرافات رو ترویج میکنند.من کار خوب رو دوست دارم بخاطر ذات انسان خوب هست و کار بد رو نمیپسندم بخاطر وجدان دارم و میدونم کار پسندیده ای نیست.
اینکه تو این سالها دارم میشنوم که میگن شکار عاقبت نداره یا فلان نکن فلان چیز سرت میاد و...اینها کاملا ترویج خرافات هست و از این گفته ها دوری کنیم.برای تمام ادمها چه خوب چه بد سرطان اتفاق میوفته زلزله میاد و خونشون اوار میشه و تصادف و...رفتار صحیح و دور از خطر و آگاهانه میتونه میزان خطر رو کاهش بده.گفتم این نقد رو داشته باشم شاید عزیزی اگاهانه مطلبی گفته که فلانی اینکارو نکن عاقبت نداره و سرت میاد که طرف رو از کارش منصرف کنه ولی این کار ترویج خرافات هست و این خرافات اسیب خیلی بیشتری به جامعه میرسونه که این روزها همه داریم میبینیم متاسفانه.
امیدوارم این دوستمون هم از روی اگاهی و علم به اینکه شکار در فصل زاد و ولد درست نیست دست از کارش بکشه و سعی کنیم به قوانین احترام بزاریم بلکه در اینده تو جامعه شکارچی رو با دید مثبت و خوبی ببینند.
تو این روزهای پر خطر برای همه عزیزان سلامتی ارزومندم

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - arashkian - 2020-08-19 03:14 PM

Khansariha (8)Khansariha (256) درود مجدد . جناب سامانی . اولین بحث برای من لطمه ای هست که به طبیعت میخوره و نیز اون چیزی که به تبع یک شلیک پیش میاد که واقعا در اصول و قواعد شکار و شکارچی جای نمیگیره و در مرحله بعد همین اعمال موجب زیرسوال بردن اسم و شان و اعتبار و آبروی شکارچی میشه و هیچ جوره هم قابل توجیه و دفاع نیست . شما فرض کن یکنفر رو با تفنگ بادی و لاشه 4تا کبوتر و گنجشک بگیرن . چه تیتری میزنن ؟. دستگیری یک شکارچی . توی چه فصلی : فصلی که ملت توی حیاط خونه شون لانه برای قمری و کبوتر و گنجشک درست میکنن . خب شما توقع چه بازخوردی داری از جامعه ؟. چه توجهی برای این عمل داری ؟. شکار حق شکارچی است !!!. خب شکار مگر فصل نداره ؟. این شکارچی نیست و ما فرق میکنیم با اینها . اکثریت جامعه مگر دانش تمیز دادن و تشخیص این رو داره . حالا از این بگذریم که بعضیها هم منتظر همچین اتفاقاتی هستن که تیتر و جوسازی و مسموم سازی کنن . در مورد خرافات هم بالاخره هر عملی یک بازخوردی داره . چه منفی و چه مثبت . نمیشه که نداشته باشه . حالا بعضی چیزها خرافات است اما نه هر اعتقادی . ضمن اینکه همه چیز در دنیا نسبی است و آدم خوب شاید از دیدگاه من آدم خوبی باشه و همچنین آدم بد از دیدگاه من آدم بد . منطقا بدی کنی"بدی میبینی و خوبی کنی"خوبی میبینی . اون که چه عملی خوبی و چه عملی بدی است دیگه تشخیصش با من و شما که نیست . از دیدگاه من هرکسی به نفع و رای و خواست من کار نمیکنه یعنی آدم بدیه و هرکسی موافق نظر من است آدم خوبیه . والا ... شما اگر قاضی به نفعت حکم بده قاضی و آدم خوبیه و به ضررت رای بده آدم بدیه اما باید دید که واقعا اون رای"رای درستیه یا نه و وقتی این مشخص بشه مشخص میشه که آیا قاضی آدم خوبیه یا بد ... برادر عزیزم جناب سامانی . خصلت اکثر ما اینه که در مورد دیگران رای به منفعت میدیم و نه منطق . امیدوارم برداشت بدی نکرده باشین از ارسالم و ناراحت نشده باشین . حق نگهدار شما و تمام اساتید انجمن . بقول جناب احمدی : باد تا ابد ... Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - samani - 2020-08-19 05:27 PM

(2020-08-19 03:14 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (256) درود مجدد . جناب سامانی . اولین بحث برای من لطمه ای هست که به طبیعت میخوره و نیز اون چیزی که به تبع یک شلیک پیش میاد که واقعا در اصول و قواعد شکار و شکارچی جای نمیگیره و در مرحله بعد همین اعمال موجب زیرسوال بردن اسم و شان و اعتبار و آبروی شکارچی میشه و هیچ جوره هم قابل توجیه و دفاع نیست . شما فرض کن یکنفر رو با تفنگ بادی و لاشه 4تا کبوتر و گنجشک بگیرن . چه تیتری میزنن ؟. دستگیری یک شکارچی . توی چه فصلی : فصلی که ملت توی حیاط خونه شون لانه برای قمری و کبوتر و گنجشک درست میکنن . خب شما توقع چه بازخوردی داری از جامعه ؟. چه توجهی برای این عمل داری ؟. شکار حق شکارچی است !!!. خب شکار مگر فصل نداره ؟. این شکارچی نیست و ما فرق میکنیم با اینها . اکثریت جامعه مگر دانش تمیز دادن و تشخیص این رو داره . حالا از این بگذریم که بعضیها هم منتظر همچین اتفاقاتی هستن که تیتر و جوسازی و مسموم سازی کنن . در مورد خرافات هم بالاخره هر عملی یک بازخوردی داره . چه منفی و چه مثبت . نمیشه که نداشته باشه . حالا بعضی چیزها خرافات است اما نه هر اعتقادی . ضمن اینکه همه چیز در دنیا نسبی است و آدم خوب شاید از دیدگاه من آدم خوبی باشه و همچنین آدم بد از دیدگاه من آدم بد . منطقا بدی کنی"بدی میبینی و خوبی کنی"خوبی میبینی . اون که چه عملی خوبی و چه عملی بدی است دیگه تشخیصش با من و شما که نیست . از دیدگاه من هرکسی به نفع و رای و خواست من کار نمیکنه یعنی آدم بدیه و هرکسی موافق نظر من است آدم خوبیه . والا ... شما اگر قاضی به نفعت حکم بده قاضی و آدم خوبیه و به ضررت رای بده آدم بدیه اما باید دید که واقعا اون رای"رای درستیه یا نه و وقتی این مشخص بشه مشخص میشه که آیا قاضی آدم خوبیه یا بد ... برادر عزیزم جناب سامانی . خصلت اکثر ما اینه که در مورد دیگران رای به منفعت میدیم و نه منطق . امیدوارم برداشت بدی نکرده باشین از ارسالم و ناراحت نشده باشین . حق نگهدار شما و تمام اساتید انجمن . بقول جناب احمدی : باد تا ابد ... Khansariha (8)Khansariha (256)

سلام برادر عزیزم امیدوارم شما هم از صحبتهای من دلخور نشده باشید روی صحبت من با شخص شما نبود.متاسفانه این روزها انقدر موارد عجیب و خرافه تو جامعه دیدم که کلی گفتم.بهیچ وجه از گفته ها و تفکر شما دلخور نیستم بهرحال هر شخصی مختار رفتار و کردار خودش هست.من تو عمری که از خدا گرفتم سعی کردم واقعگرا باشم و همه چیز رو سیاه و سفید نبینم.در مورد خوبی کردن و خوبی دیدن یا بدی کردن و بدی دیدن که همین هم موارد نقض زیادی داره که داریم تو جامعه میبینیم چه اشخاصی چه کارها که نکردند و الان هم ماشالله کاملا در رفاه هستند و چه ادمها که ذره ای مال مردم نخوردند و در بدبختی زندگی میکنند.هرچند من نوعی اگه کار خوبی میکنم نباید به خاطر پاداش یا برگشت اون کار خوب باشه.امیدوارم روزی برسه که تو کشورم نه تنها فرهنگ شکار بلکه تو تمام امور زندگی فرهنگ سازی بشه و ریاکاری دروغ فساد دزدی و ..همه برچیده بشه.نسل اینده حتما بافرهنگ تر از من هست اگه من اموزگار بهتری باشم

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - unique - 2021-08-21 10:30 AM

یه نفر از اهالی زنجان می گفت قدیما شیره گیاه گون که همون کتیرا میشه رو پودر میکردیم به گاو شیرده میدادیم که شیرش زیاد بشه.کسی در اینباره چیزی شنیده

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - RezaHatamiHunter - 2021-08-22 11:54 AM

باسلام خدمت دوستان عزیز.
پیرو صحبت های بنده در سال پیش در آخر صفحه قبل این تاپیک
(تازه مطالب ارسالی آقا آرش و آقای سامانی رو میبینم )
دوستان عزیز صحبت های شمارو قبول دارم لیکن بر بی تجربگی بنده نبوده و نیست و اینکه عرض کردم یک بنده خدا مریض بودند که برای ایشان ش...داشتم.
در حال حاضر از گرفتن جان یک پرنده ناچیز بیزارم و حد اقل در جثه های بزرگتر انتخاب میکنم البته الان حدود 5ماه هست (از اوایل اسفند تا الان)برای پرنده دست به ماشه نبرده ام اما پترن و فلان چرا شلیک داشتیم اما نه با سلاح بادی هر ش...فصل خودش رو داره و الان فصل ش... چیز دیگریست

ارزش هر انسان به اندازه چیزی هست که دنبال اون هست
هرچه در جستن آنی همانی ...
Khansariha (8)
یا حق