شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار (/showthread.php?tid=528)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - mahdi1441 - 2011-12-05 10:22 AM

با سلام
دوستان گوشت این حیوان حرام است.من چیزی در مورد خواص گوشتش نشنیدم.اما روغنش چرا،برای کمردرد حرف نداره و معجزه می کنه

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - hooman63 - 2011-12-05 12:27 PM

من یه جا تو نت خوندم که دارن پرورشش میدن برای استفاده
در ضمن نوشته بود موقع پوست کندن باید حواستون باشه 2 تا غده انتهای بدن داره که اگر بترکه گوشتشو مسموم و خراب میکنه

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - cordoba - 2011-12-09 11:30 PM

روغنش رو چه طور باید گرفت؟؟؟؟

ف - farzzin - 2011-12-29 10:14 PM

بابا این حلال و حروم کردنا چیه دیگه؟ چوله یا تشی گوشت بسیار خوش طمعی داره و خیلی ترده و برای کباب عالیه. در ضمن خواص دارویی داره ولی خواص رو بیخیال طعم معرکه ای داره. تازه همین گراز که همه میگن حرومه یکی از دوستان واسم یکم آورد خیلی خوش مزه بود. طعمش از اون طعمای به یاد ماندنی بود. ایشالا خدا دوباره قسمت کنه.

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - tmr - 2011-12-30 12:01 AM

دوست عزیز خیلی چیزها ممکنه خوش مزه باشه ولی اسلام بیخود چیزی رو حرام نمیکنه
مطمئن باش که ضررش بیشتر از استفاده اون هست وگرنه خدا از همه ما به اون چیزی که برای ما بهتره آگاهتر هست.
و در مورد گراز که فکر میکنید ما میگیم حرامه(ازه همین گراز که همه میگن حرومه یکی از دوستان واسم یکم آورد خیلی خوش مزه بود): اولا کسی از خودش نمیگه که حلاله یا حرام و دوستان تماما نظرات مراجع رو اینجا اعلام میکنن ثانیا در قرآن به صراحت به نجس العین بودنش اشاره شده ( منظورم آیاتی هست که سگ و خوک رو نجش شمرده) و خوردن چیز نجس حرام است!
در هر صورت هر کس بنا به عقاید خودش عمل میکنه و آزاده و شما هم حق اعتراض به اینکه کسی میگه گوشت این حیوان حرامه ندارید!
از من ناراحت نشید ولی گاهی اوقات باید واقعیات رو گفت.
Khansariha (8)

RE: ف - Don Corleone - 2011-12-30 11:15 AM

(2011-12-29 10:14 PM)farzzin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بابا این حلال و حروم کردنا چیه دیگه؟ چوله یا تشی گوشت بسیار خوش طمعی داره و خیلی ترده و برای کباب عالیه. در ضمن خواص دارویی داره ولی خواص رو بیخیال طعم معرکه ای داره. تازه همین گراز که همه میگن حرومه یکی از دوستان واسم یکم آورد خیلی خوش مزه بود. طعمش از اون طعمای به یاد ماندنی بود. ایشالا خدا دوباره قسمت کنه.

دوست عزیز شما می تونید هر عقیده ای داشته باشید ولی اینکه بیاید عقایدتون رو در جمع دوستان مطرح کنید قضیش فرق میکنه.خداوند متعال خیر و صلاح بندش رو میخواد و بی دلیل چیزی رو حرام نمیکنه.و به صرف خوشمزه بودن نمیشه فتوا حلال بودن چیزی رو داد.امیدوارم کمی با تحقیق بیشتر در مورد مسایل شرعی به عمق اهداف اونا پی ببریدKhansariha (8)

ف - farzzin - 2011-12-30 12:49 PM

دوستان مشکل من هم همینه. هرکس عقاید خودشو داره. مگه من گفتم که شما چرا میگید نجسه و حرامه داداش؟ بعدم من کسی رو دعوت نکردم که حتمی از این گوشت بخوره. فقط گفتم خوش مزه هست. اگرم کسی ناراحت شد من شرمندم.

ف - farzzin - 2011-12-30 08:14 PM

دوستان من شنیدم میگن گوشت کبوتر و خرگوش حساسیت زاست. واقا اینجوری که میگن هست؟

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - unique - 2012-08-28 09:26 AM

اينكه ميگن از پوست خرگوش و گراز براي درد استفاده ميشه،براي چه درداييه و چهجوري استفاده ميشه؟
اين تاپيك خيلي وقته عنكبوتي شده.
خواهشا اونايي كه اطلاعاتي دارن دريغ نكنن.

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - mehrdadi - 2012-08-28 10:45 AM

من یه چیزی شنیدم البته چون نقل قول بود صحت مطلب رو من تایید نمیکنم . در واقع جریان از این قرار بوده که بنده خدایی که دچار یه نوع ناراحتی خونی بوده بعد از کلی دوا و دکتر به متخصصی در خارج از کشور مراجعه میکنه و اون متخصص هم یک نسخه بلند بالا براش مینویسه بعد طرف میگه اقای دکتر من از این همه دارو دیگه خسته شدم میشه کمش کنید اون دکتر هم میگه اگر نمیخوای دارو بخوری فقط یک راه دیگه هست و اون هم کبک بیابونه بدین شکل که هر هفته دوبار کبک بیابون اب پز کنی و بخوری و بر اساس گفته های کسی که این مطلب را برای من نقل میکرد طرفی که این نسخه رو اجرا کرده تا حالا هیچ مشکلی و نیازی به دارو پیدا نکرده
نکته بعدی اینکه معمولا کبک و پرندگانی که در صحرا و بیابون پرورش پیدا میکنند گوشتشان ارزش دارویی داره و به هیچ وجه کبکهای پرورشی و کبک بیابون گوشتشون مثل هم نیست
یه نکته دیگه هم اینکه معمولا کسانی که سنگ کلیه دارن سندان کبک رو خشک میکنند و بعد از خشک شدن میکوبند و میخورند
میگن گوشت خرگوش هم برای درمان تنگی نفس موثر است ( البته من میدونم حرومه و خواهشا اینجا سر حلال و حروم بودن تاپیک را منحرف نکنید)