شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار (/showthread.php?tid=528)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - BARZOV - 2014-10-02 08:14 PM

(2014-10-02 05:38 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-29 04:13 PM)bikhyal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. اگه کسی رماتیسم مفصلی داره میتونه پاهاشو بکنه توی شکم گرازی که تازه شکار شده باشه و هنوز بدنش گرمه.و گوشت چوله برای کسانی که تنگی نفس دارند مفیده البته باید بیش از یه بار استفاده بشه.تجربه های خودمه

اگه رماتیسم مفصلی تو دستاش باشه
بازم باید پاشو تو شکمش کنه
بعد چقدر پاش باید اون تو بمونه
مکانیزم اثرش چیه؟
دوستانی که لایک دادن هم جواب بدن ممنون میشم
منبع این نوشته چیه؟
مثلا من میگم گوشت کفتر که با روغن زیتون تفت بشه برا کلیه درد خوبه (ابن سینا )

فکر کنم یجورایی مثل فیزیوتراپی گرمایی میمونه.
اما تو اون وضعیت با چکمه و لباس شکار و شاید هم تو هوای سرد و بارانی یا برفی و... و گل و لای لباساتو دربیاری و پاهاتو بکنی تو شکم گراز,بعد کمی بمونه و گرما بخوره بعد پاهای خونیتو دربیاری و لباساتو بپوشی و دوباره کلی راه بری تا برسی به خونه. البته بعد از فیزیوتراپی شاید پیاده روی مفید باشه اما در کل روش متعارفی به نظر نمیاد اما جالب بود.Khansariha (8)
من اطلاعات چندانی ندارم لطفا دوستانی که اطلاعات پزشکی بیشتری دارن توضیح بدن.Khansariha (8)

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - karbakhsh - 2014-10-04 04:30 PM

دوستان ؛ بجز تعداد کمی از موارد که ثابت شده و مشخصه(مثل خواص گنجشک در کمبود اهن یا ایجاد انرژی) بقیه موارد بصورت اتفاقی بدست امده. بنده رفتم گوشت خرگوش خوردم بعد گوش دردم بهتر شده حالا به همه میگم که خرگوش برای گوش درد علاجه و خوبه(مثال) یا موارد دیگر که بعد تحقیق مشخصه هیچ دبطی بین انها وجود نداره. فقط بصورت کاملا اتفاقی و شانسی باعث درمان شده که همون مورد ممکنه در نفر بعدی برعکس جواب بده و همه جا پر میشه که خرگوش باعث گوش درد میشه(مثال)

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - DAGGER - 2014-10-04 07:52 PM

دوستان
خیلی از تجویز های عوام و خرافی که سر زبونها افتاده داره باعث انقراض نسل بسیاری از گونه های جانوری کشور میشه
بهتره هر تجویزی رو حد اقل برای خودمون قبل از عمل بهش طبق ابتدایی ترین اصول انسانی با بدیهیات اولیه عقلی هم که شده بسنجیم
چون وقتی یه جاندار نایاب رو از محیط زیست بی دلیل حذف کردیم حتی اگر امید به درمان درد هم داشته باشیم ( که در صورت عدم سابقه طبی احتمالش بسیار ناچیزه ) با یه حس خودخواهی یکی از دونه های زنجیره ی حیات رو پاره و به از هم گسیختنش کمک کردیم

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - HamidArgha - 2015-01-04 01:29 AM

دروذ دوستان.از همه این حرفها در مورد گنجشک و خواص مصرف گوشتش که بگذریم یکی از دوستان من یه پرنده شکاری (دلیجه) داشت که من چون علاقه داشتم یه مدت هر روز براش گنجشک شکار میکردم میبردم بهش میدادم وغذا خوردنشو تماشا میکردم که به یه نکته جالب با توجه به گفته های دوستان در مورد سر گنجشک رسیدم.اقا این دلیجه تا گنجشکو بهش میدادم اول از سرش شروع میکرد به خوردن وخیلی هم قشنگ میخورد به صورتی که فقط از سر گنجشک نوکش میموند.یه بار سه تا گنجشک با هم انداختم جلوش که با کمال تعجب دیدم اول سر سه تا شونو خورد(ریزه ریزه با منقار قویش استخوناشو خورد میکرد ومیخورد)بعد رفت سراغ مابقی بدن گنجشکا ویکیشو خورد.همون موقع به دوستم گفتم که حتما سر گنجشک یه چیزی داره که این پرنده داره با لذت سه تاشو میخوره.ومخصوصا هم میدیدم که مغزشو میخات که جمجمشو سوراخ میکرد.Khansariha (48)

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - karbakhsh - 2015-01-04 12:42 PM

داره و خوبم داره با این کوچکی ولی واقا پر خاصیتهKhansariha (8)

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - mohammadfaragi - 2016-07-21 10:00 PM

ما ترک ها یه ضرب المثل داریم که میگه:
سرچ نمندی کی کل پاچاسی ناولا

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - hossinmahmodi.1376 - 2016-07-21 11:30 PM

خواص مضرات گوشت خرگوش رو میگید به جز مساعل دینی و شرعی

hossin

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - karbakhsh - 2016-07-22 01:44 PM

شرعیش که اصلا بحث نباید کرد و سلیقه هسته. من شنیدم که گوشت خرگوش برا بیماری تنفسی مفیده مثل اسم ولی چیزی مبنی بر درستی این داستان پیدا نکردم جز گفته بعضی اشخاص.بعضی گفتن باید خون خرگوش خورده بشه و بعضی جیگرشKhansariha (290)و و و. من جز تفریح در شکارش و مزه نسبتا معمولش چیزی ازش ندیدیم. Khansariha (214)Khansariha (214)

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - mhas - 2016-07-22 05:50 PM

(2015-01-04 03:10 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام [تصویر: khansariha%20(8).gif]
بله گوشت گنجشک علاوه بر جثه کوچکش بسیار مقوی است . خواص زیادی هم داره و من چیز های زیادی درباره ی خواص درمانی گوشت گنجشک شنیدم . طبع گرمی هم داره .

نمیدونم قبلا تو این تاپیک اشاره شده یا یا نه چون حال نداشتم کلشو بخونم اما مهمترین خاصیت گوشت گنجیشک تقویت قوای جنسی مرد هست.مخصوصا در زمان مستی گنجشک که همون بهاروتابستونه بسیار بسیار توسط بزرگان دین و اطبایی مثه ابن سینا توصیه شده.حتی برای زوجهایی که نابارورن توصیه شده که درمان کنندس.طریقه طبخشم به صورت ابپز و با استخون له بشه و ابشو نوش جان فرمایید و لذتشو ببرید

RE: خواص درماني گوشت،پوست و...شكار - climber7043 - 2016-07-22 08:16 PM

گنجشک با وجود جثه ریزی که داره سرشار از انرژی است. با این وجود که گوشت گنجشک در دسته گوشت سفید طبقه بندی میشه ولی رنگ گوشتش قرمز است و خواص گوشت قرمز را دارد با این تفاوت که اسید چرب مضر ندارد و برای کم خونی بسیار مفید است و سرشار از آهن است و توصیه بنده برای کسانی که میخوان گوشتش را چرخ کنن نوک گنجشک را جدا کرده و سر را به همراه بدن چرخ کنند که بسیار پر خاصیت است و تبع گرمی دارد استخوان های گوشت گنجشک سرشار از کلسیم میباشد و کسانی که تبع گرمی دارن باید کمتر مصرف کنن چون باعث ایجاد جوش در صورت و بدنشان میشود. بیشترین خاصیت گنجشک گرم بودن آن است که برای تقویت قوای جنسی بسیار مفید است.
سخن ابن سینا درباره گوشت گنجشک: اگر گوشت گنجشک را با زرده تخم مرغ در روغن زیتون طبخ داده شود و چند بار مصرف شود پیر را همچون جوان سازد.( از نظر قوای جنسی و جسمانی قوی میکند) Khansariha (8)